Bankaların aldığı masraflar.

Başlatan cang, 16 Mart 2017, 12:12:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

C
Merhaba,
Isıtma-Havalandırma-Soğurma ve doğalgaz sektöründe faaliyet gösteren bir aile limited şirketimiz var.4 banka ile çalışıyoruz.Mecburen pos makineleride kullanımda ama işin durgunluğundan ne zaman kart çeksem üye iş yeri ücreti, mobil pos kullanım ücreti gibi masraflar ile çekilen bakiyenin üçte ikisi masraf olarak kesiliyor.Banka ile hesap ve pos sözleşmesi 2004 yılından beri yenilenmedi.Masraflar konusunda da bir tebligat gönderilmedi.Bankalar ile görüştüğünüz zaman ise banka masraf alınmasın istiyorsanız paketlerimiz var bunlardan birini şu kadar taksitle almak zorundasınız diyor.
Konuyu Bimer'e taşıdığımda BDDK'tan aldığım cevap karşısında şok oldum diyebilirim.Konu ile ilgili bankaların farklı adlar altında alabilecekleri masraflar konusunda sınır olmadığı, sadece tüketici kanunun sınırladığı belirtildi.Bu durumda banka sizden kar etmediği zaman krediniz olmasa bile "kredi tahsis limiti" adı altında istediği meblağları alabiliyor.Benzer şekilde mobil pos kullanıyorum, multi pos.İçine 4 banka yüklü ama birinin mülkiyetinde.Buna rağmen diğer bir banka mobil pos ücreti de kesiyor.
Sizden şunu öğrenmek istiyorum,Ben Yapı Kredi Bankası'na üye işyeriyim ve iki senedir "üye işyeri ücreti" adı altında aylık 33 TL masraf kesiyorlar.Bu konuda ben bir sözleşme yapmadım.Finansbank ise "Kredi Limit Tahsisi" adı altında bir masraf kesti,bu masraflara paket v.b. almadan kanuni bir şekilde alınmasına engel olabilir miyim?Ve daha önce ödediklerimi geri alabilir miyim?