disiplin soruşturması

Başlatan gakkan, 30 Mayıs 2017, 22:35:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

G
ARKADAŞLAR MERHABA PTT DEN GELEN BİR İHBAR MEKTUBUNLA ÇALIŞTIĞIM KURUM HAKKIMDA İŞ ARKADAŞINA CİNSEL TACİZDEN DİSİPLİN SORUŞTURMASI AÇTI VE MEKTUPTA BAHSEDİLEN KİŞİDE ŞİKAYETÇİ OLDU FAKAT MEKTUPLA VE DİĞER KONULARLA HİÇ İLGİM YOK FAKAT HAKKIMDA ŞİKAYETÇİ OLAN KİŞİ DAHA ÖNCE İLİŞKİM OLAN BİR BAYAN VE KİM İFTİRA ATTIYSA ONUDA BUNA ALET ETTİLER ŞİMDİ DURUM İÇİNDEN ÇIKILMAZ BİR HAL ALDI VE ÜÇ AYDIR AÇIKTAYIM,BUNU YAPANLAR BENİ ÇEKEMEYEN BİR GRUP OLDUĞUNU DUŞUNUYORUM FAKAT KİMSENİNDE GÜNAHINA GİRMEK İSTEMİYORUM.AMA 25 YILLIK DEVLET MEMURLUĞUM BİR İFTİRA İLE ELİMDEN GİDİYOR SANKİ.YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.

Geçmiş olsun. Fakat yardım istediğiniz konu nedir?

G
Bu konu hakkında Şayet Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edilirse nasıl bir savunma hazırlamalıyım ve bunun iftira olduğunu ancak yargıda kanıtlanabilir fakat disiplin soruşturmasında zaten karşı taraf hırs ve iftirayla hareket ediyorsa ve amirlerde yanlıysa elden ne gelebilir çünkü disiplin soruşturması ceza davasını beklemiyecektir diye düşünüyorum.

G
ve açığa alınma nedenime gelince bu disiplin soruşturması fakat ilgili kişiyle aynı birimlerde bile değiliz fakat üç sene önce aynı birimde çalıştıgım için sanırım buraya bağlıyorlar birde devlet memurluğundan çıkarma cezası teklif etmişşse amir bundan ancak yüksek disiplin kurulundan savunma istenincemi haberimiz olacak kuruma bir yazı yazıp bilgilendirilmek isteyemeyizmi?

G
birde 2016 haziranında bir soruşturma açılmıştı oradan kınama cezası aldım bende bu disiplin soruşturmasını kurum içinde tüm idari yolları denedikten sonra Kamu Denetçiliği kurumuna götürdüm şikayetim işleme alındı ve halen işlem devam etmekte buda önceki cezanın idari yargıda zamanaşımını kesiyor esasında fakat her ne hikmetse Kamu Denetçiliği kurumu kurumdan önceki soruşturmanın tüm aşamalarınla ilgili evrakları ve talepleri oluyor fakat kuruma Kamu Denetçiliğinden yazı geldiği ertesi gün kişiyi çağırarak hakkımda şikayetçi olması sağlanıyor ve akabinde bir gün sonrada ihtiyadi tedbirle açığa alınıyorum kaldıki şikayet konusu tamamen 2 yılı aşmış olaylardan ibaret fakat ptt den gelen mektup bu yeni ve o kişide bu mektupla harekete geçiyor fakat ne mektupla alakam var nede diğer iddialarla fakat mektubu atanın bulunması için avukat bile tuuttum kriminal istedim şu ana kadar bir sonuç bildirilmedi fakat idare yanlı tututmundan dolayı en çok magduriyet yaşayan taraf benim şu ana kadar. kaldı ki bu konu hakkında her hangi bir yaptırım karşı tarafa  yok kaldı ki mektup içindeki tarafıma yapılan iftiralar asılsız ve içerisinde bulunan montaj bir foto olduğunu düşündüğüm fotoda ben bile yokum insanları özel hayatlarınla belden aşağı vuran bu şahısların bir an önce yargı tarafından çıkarılması yek dileğim.

G
bu konu hakkında fikri olan yokmu acaba

burada milletin bir şey demesi ne kazandıracak size. Cezayı verecek olan yüksek disiplin kurulu. Burada herkes sana suçsuz dese nolacak.... Tek taraflı senin beyanına göre suçsuzsun desek suçsuz mu olacaksın. Karşı deliller nedir. Hepsini toplayıp bir avukata gösterip bilgi almanız sağıklı olur.
(:^_^:)