Satış vekaleti sonrası ödeme almama

Başlatan melishara, 14 Temmuz 2017, 13:22:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

M
Herkese merhaba, ben geçtiğimiz Ağustos ayında babama tapusu üzerime olan evin satışı için vekalet vermiştim. Babam (77) da bu evi satıp parasını bana verecek ve ona başka yerden ev alıp oturtacaktık. Bu süreçte tayinim çıktı ve başka bir ilde yaşamaya başladım. Babam bu arada kendisinden 40 yaş küçük bir kadınla evlenmiş. Evi de satmış fakat parayı bana ödemedi. Sonradan hastanede yatarken bana kadının baskı yaptığını ve onu kaybetme korkusuyla parayı ona verdiğini söyledi. Bu arada Whatsup yazışmalarından kadının sürekli olarak vekaleti al, satış yapalım diye dikte ettiğini gösterdi. Bu olayın ertesinde babamla olan irtibatımız kadının engellemesiyle azaldı.  Babamın tüm malvarlığını yönetebilir diye de bir vekalet vermiş kadına. Babamla bu kadın hiçbir zaman aynı evde de ikamet etmemişler. Aynı ilde yaşamalarına rağmen sadece internet üzerinden gayri ahlaki yazışmalarla vaatlerle yürütmüşler. Sonuç olarak babam bu evliliğin 5. ayında evinde yalnız bir biçimde vefat etti. son dönemlerinde arkadaşlarını ve kardeşlerimi çok aç ve acizim diye aradığını öğrendim. Bir türlü acım dinmiyor. Hukuki anlamda bu satışla ilgili ya da evlilik akdinin gerçek olmadığını kanıtlamak anlamında yapabileceğim bir şey var mıdır? Konuşmaları ben de mevcut ama işe yarar mı tam olarak bilmiyorum.  Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.