Gönderen Konu: İHALEDEN ARAÇ VAZGEÇME  (Okunma sayısı 561 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ergin60

• Forum Adalet Üyesi
  • Tşk.Sayısı: 0
İHALEDEN ARAÇ VAZGEÇME
« : 14 Ocak 2018, 15:43:57 »
Facebook Facebook'da Paylaş Twitter Twitter'da Paylaş

Merhaba özel oto şirketinin üyesi oldum ihalede açılan bir araç en yüksek teklifle bende kaldı aracı almaktan vazgeçtim şirketi aradığımda yetkili üyeliğiniz düşer 2500tl ceza ödersin dedi bizde satıcıyla anlaşmamız var bizde ceza ödüyoruz dedi satıcıyla şirketi aracı almadığın için zarara uğratmışım bende tekrar aracı ihaleye sokarsınız dedim cezayı ödemezsen hukuk işlemlerini başlatıyoruz dedi.Benim şirketle sözleşmemde ceza maddesi şöyle
Alıcı üye satın alma işleminden satın alma vaadinden vazgeçmesi veya ürünün devir işlemlerinin belirtilen sürede  gerçekleşmesi için sözleşme gereği üstlendiği yükümlülüklerine uymaması hallerinde........şirketin ve satıcının uğradığı tüm zararları  ve masrafları  talep ve dava hakkı saklı kalmak üzere  alıcı üye kdv dahil açık artırma satış fiyatının % 1 oranında ceza bedelini ilk talepte ......şirkete ödemekle yükümlüdür kismi ödeme yapılmış ise  söz konusu ceza bedeli kismi ödemeden mahsup edilecektir satış gerçekleşmezse satıcı üye eger var ise tahsil ettiği ürün bedelini alıcı üyeye geri öder ve alıcı üyede teslim aldığı ürünü  aldığı şekilde hasarsız ve çalışır vaziyette  satıcı üyeye iade etmekle yükümlüdür bu durumda  yukarda belirtilen talep ve tahsile ilişkin haklar saklıdır üründe herrangi bir hasar  veya sorun  tespit edildiğinde satıcı üyenin ve  .......şirketin alıcı üyeden  buna ilişkin zarar ve masraf talep etme hakkı saklıdır.
madde aynen böyle yazıyor.(sözleşmede ceza bedeli yazmıyor sadece araç sizde kaldığında tekrar sözleşme gönderiyorlarmış orda yazıyor 2500 tl ceza ödersiniz diye bununla ilgili ne yapmam lazım acaba ilk sözleşmede ceza bedeli farklı sonraki farklı şimdiden teşekkür ederim.

Site Haritası 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33