Plakası olmayan aracın satışı

Başlatan WatchAndLearn, 03 Temmuz 2019, 08:58:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Değerli arkadaşlar bir hususta bilginize ihtiyaç duymaktayım. Müdürlüğümüze alacaklı  vekili tarafından takip açıldı ve takip kesinleşti. Alacaklı vekili  talebinde söylerki borçlunun otoparkta olan plakası yazılı olmayan bir motorsikleti var. Bunu haczedilerek satışını talep ediyorum. Diyor. Şimdi. Plakası olmayan aracın borçlu adına kayıtlı  olup olmadığını nereden bileceğiz? araç 30-40 bin liralık bir motorsikletmiş. Fiili haczini yapsak satışını nasıl yapacağız? Bu konuda yardımınıza ihtiyaç duymaktayım. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

M
Müdür bey motor ve şasi numarasından ilgili kişi/kurumlara ( sigorta, emniyet vs. ) yazarak tespitini sağlayabilirsiniz. Aracı araç yapan şasi numarasıdır diye biliyorum. Bu numaradan her türlü bilgiye ulaşılabilir...

A
iik 94. göre ALACAKLIYA BORÇLU ADINA TRAFİĞE KAYIT ETMESİ İÇİN YETKİ VERİLMESİ VE PLAKASI ÇIKARILDIKTAN SONRA SATIŞ YAPILABİLİR

Alıntı yapılan: mellow48 - 03 Temmuz 2019, 22:15:10
Müdür bey motor ve şasi numarasından ilgili kişi/kurumlara ( sigorta, emniyet vs. ) yazarak tespitini sağlayabilirsiniz. Aracı araç yapan şasi numarasıdır diye biliyorum. Bu numaradan her türlü bilgiye ulaşılabilir...
teşekkür ederim.