idari davalarda emsal kararların başka davalara etkisi !!!

Başlatan serhantes, 15 Kasım 2017, 15:46:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

S
öncelikle merhaba. eğitim özrü sebebiyle başka bir ile nakil olmak için muvafakat verilmemesi üzerine istanbul bölge idare mahkemesinde devam eden bir davam var.benim gibi başka bir memur da eğitim özrü için edirne idare mahkemesinde açtığı davayı kaybetmiş  ancak istanbul bölge idare mahkemesinin iptal kararı ile muvafakatını almaya hak kazanmıştır.emsal kararı dava dosyasına ekledim.acaba emsal karar vesilesi ile davayı kazanma şansım yüksek midir? emsal kararların bağlayıcılığı nedir bilemediğim için öğrenmek istiyorum.cevaplarsanız çok sevinirim.ancak benimle diğer memurun arasında farklı gibi gözüken bir detay var.onu da eklemek istiyorum.ben radyo-tv sinema 2 yıllık önlisans mezunu olup 4 yıllık radyo-tv kazandım.diğer arkadaş da kendi alanında 2 yıllık mezunken 4 yıllık bölümü kazanmış burda bir fark yok yalnız bahsettiğim memur programcı ve teknik bir bölüm mezunuyken 4 yıllık bilgisayar mühendisliğini kazanıyor. acaba hakimler yorum yaparken bilgisayar programcısı olan memurun çalıştığı kuruma katkısının 4 yıllık fakülteyi bitirdikten sonra daha fazla olacağını yorumlarken benim bölümüme bakıp yahu bu adamın radyo-tv bitirmesinin memuriyetine hiçbir katkısı olmaz diyerek bir yorum yapıp bana red verebilirler mi? yorumlarınıza ihtiyacım var.