TAŞINMAZ TAHLİYESİ

Başlatan Süleyman, 01 Ocak 2018, 11:45:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

S
Sayın Müdürlerim ilçe Adliye de yazı işleri müdürü olarak görev yapıyorum, icra müdürümüz/icra memurumuz olmadığı için icra bölümüne de bakmaktayım, sizin tecrübelerinizden yararlanmak istediğim konu; TAŞINMAZ TAHLİYESİ...       Talimat ile ... sayılı yerde bulunan taşınmazların tahliye yapılması şeklinde bir talimat geldi, benim sorum İKİ TANE TAŞINMA olduğu için HARÇ olayı nasıl olur, tahliye de yapmam gerekenler (BİLİRKİŞİ ALMAM GEREKLİ Mİ) ile ilgili olarak beni aydınlatırsanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler ediyor, yeni yılın hepinize huzur getirmesini diliyorum.

A
Müdürüm tahliye konusu yerin vasfı önemli. Meskense eşyaların durumu tespit edilip ona göre nakliye hamal falan ayarlamak lazım. Bunun gibi tahliye edilecek yerde özel aparat gerekli bir şeyler varsa sökülecek birşeyler varsa ona göre donanımlı gitmek gerekir. Bundan başka tahliye harçlarını esas icra müdürlüğünün alması gerekir. Ama siz yine de alınıp alınmadığını teyit edin harç oranı bir yıllık kira bedeli üzerinden % 4,55. Ayrıca taşınmazda tahliye edilmesi istenilen kişiden başka biri varsa durum biraz daha değişik olur. İcra İflasta ilgili hükümlere bir göz atmanda fayda var

S
müdürüm çok tşk ediyorum.