ADALET BAKANLIĞI KPSS LİSE DÜZEYİ İLE ALIM

Başlatan MertS, 09 Aralık 2016, 20:44:31

« önceki - sonraki »
M
Merhaba arkadaşlar;

İsmim Mert 23 yaşında askerliğini yapmamış bir Türk vatandaşıyım. Kpss ortaöğretim sınavından 72puan aldım sizlerin yardımlarna ihtiyacım var bu KPSS sınavından nasıl insanlar atanıyor nasıl tercih yapılır inanın anlayamıyorum bazı insanlara danıştığımda bölümümden dolayı avantajlı olduğumu belirtiyorlar ama sadece lafta kalıyor. Meslek lisesi bilgisayarlı muhasebe bölümünden 2012 yılında mezun oldum ve 2020 "ye kadar tecilliyim açık öğretimden Uluslar Arası İlişkiler 2. Sınıftayım İleri derecede ingilizce bilgisine sahibim donanımlı bir insanım ama yönlendirilmeye ihtiyacım var. Bu kpss hakkında bilgisi olan insanlar genelde atanıyor ve sahip olunan bilgilerin paylaşılmasını da istemeyenler var. Sizden ricam birazcık da olsa yönlendirme.

Şimdiden vektinizi alıp gönderimi okuduğumuz için teşekkürler ederim.

Ankara

T.C. Adalet Bakanlığı bünyesinde zabıt katibi, mübaşir, şoför, infaz koruma memuru vd. kadrolara başvurmak için KPSS'den 70 barajını geçmen gerekiyor. Meslek lisesindeki bilgisayar dersin zabıt katipliğine başvurma şartını karşılar. Onun dışında ingilizce biliyor olman, uluslararası ilişkiler okuyor olmanın bir faydası olmaz. Yalnızca zabıt katipliği kadrosu bilgisayar sertifikası istiyor. Diğer kadrolarda 70 barajını geçerek sınava başvuruyorsun.
KPSS'den 72 puan almışsın barajı geçmişsin ancak artık yeni sistemde, örnek veriyorum, 300 tane zabıt katibi alınacaksa bunun ancak üç katı (900 başvuran) sınava çağrılıyor. Bu 900 kişiyi seçerken de KPSS puanına göre en yüksek puandan en düşük puana göre sıralama yapılıyor. www.pgm.adalet.gov.tr internet sitesinden sınav duyurularını takip edebilirsin.