BANKA KASA HACZİ UYGULAMALARI

Başlatan Ramazan KAYA, 27 Haziran 2015, 00:57:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba Sayın meslektaşlarım
Bankalardaki kasa haczi uygulamalarınızın paylaşımı açısından başlığı açtım umarım bizlere faydalı paylaşımlar olur.
Şöyle ki:
Talimat icrası olarak gönderilmiş banka hacizlerinde karşılaştığım bir durumu paylaşmak isterim.
Dosya masrafı ile ilgili haczine gitmiş olduğum banka şubesi yetkilisi masrafın borçlusu başka şubedir evrakları onlara mail atacağız onlar da merkeze gönderecek ve bu süreç 4-5 saat sürer dendi ve genelde tüm icra daireleri gelip süre verir tutanağı tutar gider dedi şaşırdım, biraz insiyatif ve biraz da bankaya güven ile öyle yaptım ve saat 16'ya doğru hesaba baktığımda para aktarılmıştı.
Şimdi sorun şu ya hır gürle kasayı açtırıp parayı kasadan alacaktım ya da risk alıp (ki büyük risk) tutanağı kapatıp gidecektim, aslında bana göre can sıkıcı bir durum sizlerin uygulaması nasıldır paylaşımlarınızdan faydalanmak isterim Saygılarımla

Sayın Müdürüm 4 Adet Bankanın haczine gitmişliğim oldu Aynı şekilde benden süre talep ettiler
ancak kendilerine sadece 30 dk süre verebilirim dedim aksi takdirde polis çağırmak zorunda kalırım ve  kasa haczi yapacağımı söyledim
tabi hemen panik yapıp telefon faks meil  ne varsa acil olarak genel merkezle görüşüp 20 dk da hesaba parayı aktardılar. ;)
ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR...

A
Bizim de uygulamamız: paranın gün içerisinde yatıracaklarını söylüyorlar biz de itibar edip geliyoruz, başlangıçta geç yatıran bankalar oldu. Şimdi gittiğimiz de gün içerisinde yatırmadığınız takdirde gelir kasa haczi yaparız diyoruz. Bu uygulamamızda bugüne kadar bir problem çıkmadı. Ama farklı şehirde çalışan bir müdür arkadaşım süre vermesine rağmen bankanın yatırmadığınız ve de kendisinin de o bankaya ait 6 farklı şubeye gittiğini (aynı dosyalardan) ve hepsine harç yatırdıklarını söylemişti.

Teşekkürler arkadaşlar demek ki genel anlamda ortalamasını alırsak yarım saat bir saat gibi bir zaman tanımak uygun olacaktır.