İNTERNET VERGİ DAİRESİ

Başlatan Adem Bora, 01 Ağustos 2014, 15:24:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Değerli meslektaşlarım, bilirkişilere ve resmi daireler namına şahıslara ödenen palaralardan doğan damga ve gelir vergilerinin internet vergi dairesi yöntemiyle ödenmesini başarabilen arkadaşlardan yardım talep ediyorum. e-beyanname sayfasını bilgisayara yükledim ancak ondan sonra herhangi bir işlem yapamadım. Edirne de uzman kullanıcı olmadığından yeterli yardımda alamıyoruz. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşların telefonla irtibata geçmesini rice ediyorum. selamlar Adem BORA 0505 241 79 22

4-5 yıl önce noterin tayini çıkması sebebiyle vekaleten noterliği yürütmüştüm, bahsettiğiniz internet vergi dairesini - e beyannameyi 1 ay kadar kullanmıştım, üzerinden uzun vakit geçmesi ve çok az kullanmam sebebiyle unuttum ancak, vergi mükellefi (ticari bir faaliyet sebebiyle maliyeden kayıt yaptırmıştım.) olmak gerekiyor diye hatırlıyorum, kullanıcı adı vs. vergi dairesinde-maliyeden almak gerekiyor diye hatırlıyorum müdürüm. bu konu ile bilgiyi en iyi muhasebecilerden alabilirsiniz.

Değerli arkadaşım;
İnternetten aşağıdaki vergi dairesinin internet sitesine giriş yapıyorsunuz.

http://www.gib.gov.tr/index.php?id=253

Daha sonra oradaki "İnternet vergi dairesi " yazısının üzerine tıkladıktan sonra yeni bir sayfa açılıyor

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp (bu link yani)
buradan da "beyannameler"yazısının üzerine tıklıyorsunuz
daha sonra bir sayfa daha açılıyor

https://ebeyanname.gib.gov.tr/index.html (yani bu sayfa)
buradanda giriş yaptıktan sonra
ekteki sayfa açılıyor. orada yazılı yerlerin şifresini vergi dairesizden alıyorsunuz ve o şifre ile giriş yaparak hazırlamış olduğunuz vergi paketini yüklüyor ve onaylıyorsunuz
Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim.
Olur ya kalp durur, akıl unutur.
Ben dostlarımı ruhumla severim.
O ne durur, ne unutur.
Mevlana

Değerli meslektaşım, cevabın için teşekkürederim. sen bu yöntemle vergi yatırabildinmi? KDV, Gelir ve Damga vergilerini yatırabildinmi? bilgi verirsen sevinirim iyi çalışmalar diliyorum. Adem BORA

bu tip vergileri maliyenin harç hesabına açıklamasıyla aktarıyoruz herhangi bir sorun olmadı.Neden o şekilde bir yöntemle ödemeyi düşünyorsunuz müdürüm

Alıntı yapılan: mrtsrky - 05 Ağustos 2014, 16:58:53
bu tip vergileri maliyenin harç hesabına açıklamasıyla aktarıyoruz herhangi bir sorun olmadı.Neden o şekilde bir yöntemle ödemeyi düşünyorsunuz müdürüm

Değerli arkadaşım,

Ben Yazı İşleri Müdürü vekilli yapmaktayım. Türk Hava Kurumu Andırın Şubesinin ek saymanlığını yaptım. Beyannamelerini bu şekilde verdim. İcra Müdürlerinin nasıl yaptıkları hakkında bilgim yok. Yukarıdaki arkadaşın vermiş olduğu cevaba istinaden böyle yaptığımı söyledim. İcra ile ilgili işlem yapmadım.
Saygılarımla...
Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim.
Olur ya kalp durur, akıl unutur.
Ben dostlarımı ruhumla severim.
O ne durur, ne unutur.
Mevlana

Buradaki vergi dairesi bu paralar hesabımızda kalır tahakkuku yapılmadığı için usulsüzlük cezası kesilir diyor internete vergi dairesinin web adresinrde icralar için  e- beyanne programı hazırlanmış şifre alınarak e beyanname düzenleme yöntemiyle yatırılması gerektiğini söylediler o nedenle uğraşıyorum işi çalışmalar diliyorum

V.D. saçma bir iş yapmış, biz bu tür bilirkişi damga vergisi, gelir vergisi, malın aynından doğan vergi borcu, şoföre ödediğimiz paranın damga vergisi vs. her türlü vergiyi harç hesabından EFT yaparak açıklamasına da neyin parası olduğunu yazarak gönderiyoruz. Bazen yazmayı unuttuğumuzda açıklamayı, V.D. arayıp bu para neyin nesi niye yatırdınız diye soruyor.

O para orada kalır usulsüzlük cezası yersiniz beyanının doğruyu yansıttığnı düşünmüyorum, zira nasıl biz gün sonunda kasa yapıp tutturmak zorundaysak, aynı durum onlar içinde geçerli. ya o parayı alıp gereğini yapacaklar yada hesaptan gelen yere iade edecekler.