Sayıştay Daire Kararları ? Van 100. Yıl Üniversitesi Döner Sermaye Saymanlığı 2004

Başlatan İçtihat, 15 Aralık 2019, 12:09:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sayıştay Daire Kararları ? Van 100. Yıl Üniversitesi Döner Sermaye Saymanlığı 2004

Kararın Çeşidi : 2.Daire Kararı
Kararın Konusu: Personel Mevzuatı ile İlgili Kararlar
Kararın Numarası : 33701
Kararın Tarihi : 19.09.2006

Van 100. Yıl Üniversitesi Döner Sermaye Saymanlığı 2004

2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanununun; ?Döner Sermaye? başlıklı 58?inci maddesinde;

"???? Kalan kısmı ise Üniversite Yönetim Kurulunun belirleyeceği oranlar çerçevesinde, bağlı bulunduğu Üniversitenin bilimsel araştırma projelen ile döner sermaye gelirinin elde edildiği Fakülte, Enstitü, Yüksek Okul, Konservatuar ile uygulama ve araştırma merkezlerinde görevli öğretim elemanları ve aynı birimde görevli 14.07.1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi personel (döner sermaye işletme Müdürlüğü ve döner saymanlık personeli dahil) arasında katkıları da dikkate alınmak suretiyle paylaştırılır.? denilmektedir.

Kanunun bu açık hükmüne göre, döner sermaye gelirinin elde edildiği fakülte, enstitü, yüksek okul konservatuar ile uygulama ve araştırma merkezlerinde görevli olmayan ve döner sermaye gelirinin elde edilmesinde katkıları bulunmayan Eğitim, Ziraat, İlahiyat, Güzel Sanatlar, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik, Veterinerlik, Fen Edebiyat Fakültesi dekanları ile Üniversite Yönetim Kurulu üyelerine döner sermaye katkı payı ödenmesinin mümkün olmadığına,

İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen inspector ? 26 Oca 2015 16:44

Source: Sayıştay Daire Kararları ? Van 100. Yıl Üniversitesi Döner Sermaye Saymanlığı 2004