Üyelik Sözleşmesi

*Adli & İdari Yargı & İcra Dairesi Mensuplarına Özel* kategori ve alt bölümlerine yalnız Adalet Bakanlığı personeli girebilir ve paylaşımda bulunabilir. Bunun için Adalet Bakanlığı personelinin, üye olurken adalet.gov.tr uzantılı Bakanlık email adresini girmesi zorunludur, aksi halde bu kategori ve alt bölümleri ile yine personele özgü açılan/açılacak bölümlere giriş yapılamaz. Ancak diğer kategori ve bölümler, tüm üyelerimizin yararlanabileceği, yorum ve paylaşımda bulunabileceği şekilde düzenlenmiştir. Sitenin kuruluş amacı gözönüne alınarak bazı bölümlere girişte getirilen sınırlandırmalar nedeniyle sitemize Adalet Personeli dışında üye olmak isteyen kullanıcılardan özür dileriz.

Bilgi ve Tecrübe Paylaşıldıkça Değerlenir!

Neden Forum Adalet

Forum kelimesi; Eski Romalılar zamanında, Roma'da ve diğer şehirlerde kamu işlerini konuşmak için halkın toplandığı alan, dinleyici durumunda olanların da söz alabildikleri belli bir konu üzerinde düzenlenmiş toplantı, bazı sorunların görüşülerek karara bağlandığı genel toplantı, tartışma alanı vb. anlamlarda kullanılmaktaydı. Sitemizin; hukuki konuları tartışmak, bilgi ve belge paylaşımında bulunmak, adalet personeli arasındaki iletişimi güçlendirmek ve adalet personeli dışındaki üyelerin de paylaşımda bulunarak fikirlerini dile getirmesini sağlamak amacıyla kurulması nedeniyle ismi Forum Adalet olarak belirlenmiştir.

Kurallar

Bu forumda kabul ettiğiniz koşullar çerçevesinde; kesinlikle cinsellik, yasa dışı örgütlenme, kırıcı, kişisel gizlilik haklarını ihlal edici, uluslararası hukuka ve Türkiye Cumhuriyeti Yasaları'na aykırı içeriği olan iletiler gönderemezsiniz. Bunun yanı sıra, telif hakkı içeren dosya vb. materyalleri de paylaşamazsınız. Siyasi yorumlar yapmak, kurumları hedef alır açıklamalarda bulunmak, spam, flood, reklam, zincirleme mektup ve taciz kesinlikle yasaktır. Adli & İdari & İcra Dairesi Mensuplarına özel bölümde bilgi alışverişi amacını taşımayan konular silinmekte ve devamlılık arz eder şekilde bu tür paylaşımda bulunanların ise foruma girişi geçici veya süresiz engellenebilmektedir.

Bilmelisiniz ki bu forumun sahibinin veya yöneticilerinin, gönderilen içeriğin geçerliliğini kontrol edip onaylamaları imkansızdır. Lütfen şunu unutmayın; bizler atılan her iletiyi anında görüntüleyemeyiz ve iletilerin içeriği bizim sorumluluğumuzda değildir. Paylaşılmış/verilmiş bilgilerin hiçbirinin yararlı veya bütünleyici olduğunu garanti edemeyiz. Gönderilen iletiler yalnızca yazarın görüşlerini belirtir; forumun, forum ekibinin, ortaklarının veya forumun sahibinin görüşlerini değil. Eğer gönderilmiş bir iletinin sakıncalı olduğunu düşünüyorsanız, durumu derhal bir yöneticiye veya moderatöre bildiriniz. Forumun sahipleri ve forum ekibi, makul bir zaman çerçevesi içerisinde, sakıncalı olarak nitelendirilen içeriğin kaldırılmasına yönelik bir karar alma hakkına sahiptir. Bu tümüyle manuel olarak yürütülen bir süreç olduğundan dolayı lütfen iletilerin anında kaldırılmasının veya kısmen düzenlenmesinin mümkün olamayabileceğini unutmayın. Bunlar, üyelerin profil bilgileri için de geçerlidir.

Yazmış olduğunuz mesajlardan şahsınız sorumlu tutulacaktır. Ayrıca, bu forumu, forumla bağlantılı diğer web siteleri, forum ekibini ve ortaklarını zarara uğratmamayı ve oluşabilecek zararlardan korumayı kabul etmiş sayılırsınız. Bu forumun sahipleri, forumu kullanış tarzınızın neden olduğu bir durumdan dolayı resmi bir şikâyet alırsa veya yasal işlemler bunu gerektirirse, kimliğinizi (ek olarak, bu hizmeti kullanırken hakkınızda toplanmış olan diğer bilgilerinizi) açıklama haklarını saklı tutar.

Kayıt esnasında size kullanıcı adı seçme özgürlüğü verilmektedir. Tavsiyemiz, isminizin size özgü ve etik olarak uygun olmasıdır. Kayıt etmek üzere olduğunuz kullanıcı hesabınızın parolasını gerektiğinde güvenlik ve doğrulama nedeniyle bir yönetici istisna olmak üzere hiç kimseye vermemeyi kabul etmiş sayılıyorsunuz. Bununla birlikte, başka bir kullanıcının hesabını kullanmamayı da kabul etmiş sayılıyorsunuz. Hesabınızın güvenliği için önerimiz, karmaşık ve eşsiz parolalar kullanmanızdır.

Kayıt olup parolanızla giriş yaptıktan sonra ayrıntılı olarak bilgilerinizi girebilme imkanına sahip olabileceksiniz. Düzgün ve tutarlı bilgiler vermek, sizin sorumluluğunuzdadır. Forum yöneticileri verdiğiniz bilgilerde etiğe aykırı bir durum tespit ederse uyararak bunları gidermek için bilgilerinizi düzenleyebilirler. Bu durumda bazı yaptırımlar uygulanabilir.

Bilmelisiniz ki gönderdiğiniz her iletiyle birlikte IP adresiniz kayıt altına alınmaktadır. Bu bilgi, foruma girişinizin engellenmesi gerekirse veya internet bağlantı sağlayıcınız (ISP) ile irtibat kurmak için kullanılabilir. Bu durum bu anlaşmanın önemli bir parçasını ihlâl etmeniz halinde oluşabilir.

Not: Forum yazılımı, tarayıcınızın önbelleğine, kullanıcı adınız ve parolanız gibi hakkınızdaki küçük bilgileri içeren çerez adında bir metin belgesi kaydeder. Bu bilgiler, SADECE foruma girişiniz için ve forumdan güvenli çıkışınız için kullanılır. Yazılım, bilgisayarınızdan, sözü edilen bu bilgiden başka hiçbir formatta veri almaz ve bilgisayarınıza bir veri göndermez.

Foruma üyeliğin son aşamasında kullanıcılarımızın mail adreslerine aktivasyon maili gönderilmektedir. Mailin gönderilmesini mütakiben (1) hafta içerisinde üyeliklerini aktif etmeyen kullanıcılarımızın üyelikleri silinmekte olup, bu durum yeniden üye olmaya engel değildir.

Saygılarımızla...

Forum Adalet Ekibi...