turktelekom tebligat gelmedi ödeme emri yok icraya verilmişim

Başlatan aydd, 04 Mayıs 2019, 01:58:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

A
merhaba arkadaşlar
ilk kez başıma geldi malesef kanun açıklığından dolayı. bize tebligat gelmeden icraya verilmişiz. ödenmemiş faturam varmış haberim yoktu yoksa öderdim. hattı kapattırmıştım meğersem faturam varmış . şimdi 100 tl lik borcum 400 tl olmuş
lütfen bu konuda çok müzdarip olan kişiler var edevlette icra takibi olarak görünüyor herhangi bir ücret yazmıyor .
tüketici hakem heyetine gittim icraya düştüğü için yardımcı olamayız dediler. tebligat ve ödeme emri gelmediği için icra müdürlüğüne gidip  vekalet ve diğer masrafları ödememe gibi bir durumumuz varmı. sizde biliyorsunuzki şu an  gerçekten piyasa kötü para yok düşük gelirli bir aile olarak 300 tl fazla ödemek istemiyorum borcumuda ödemek istiyorum ama haber verilmemesi icra dosyanız var diye mesaj atıyorlar bize ulaşıyorlar ama borcun var ödeme yap diye ulaşmıyorlar. 300 tl ile evimin ihtiyacını alırım  yardımcı olursanız çok sevinirim

tebligat zaten icraya verilmeden gelmez. icraya verildikten sonra gelir. borcun faturan varsa bunun takibini tabiki sen yapacaksın. direk icraya verir illa gel etme eyleme borcunu öde lütfen diye birşey demezler.