ortaklığın giderilmesi

Başlatan ab104183, 02 Kasım 2015, 13:11:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

A
Arkadaşlar ortaklığın giderilmesi davası ile ilgili sorum olacak  .  satış memurluğu aşamasında ihaleyi yaptım ve parayı faizli olarak dosya adına açılan hesaba yatırdım ancak  hissedarlardan biri süresinde ihalenin feshi davası açtılar, ihalenin feshi davasında  davalı taraf davayı kabul etti daha fazla uzamasın diye ancak gerekçeli kararda vekalet ücreti yönünden yanlış hesaplama yapıldı ve davacı ihalenin feslini temyiz etti dosya yargıtaya gitti  Yargıtay uyuşmazlık değer 5440 TL nin altında kalmış olması nedeniyle temyiz kabiliyeti yoktun diye  temyizi red kararı verdi ancak davacı vekili bu kez kez karar düzeltme istedi ve karar düzeltme için dosya Yargıtaya gitti , yargıtay kesin olarak karar düzeltmenin de reddine karar verdi. şuan bu dava kesinleşti. sormak istediğim benim bundan sonra nasıl yol izlemem gerektiği,  bankadaki paranın ortaklara dağıtımını mı yapıcam yoksa tekrar  satış talep mi edilmesi gerekiyor yani satış talep edilip tekrar ihale günü verilip ilan vs bu işlemlerin yeniden mi yapılması gerekir

Mahkeme ihalenin feshine karar verdi ise, alıcılara parasını iade eder, yeniden satış talep edilirse, satış yaparsın, yazından anladığım kadarıyla temyiz işlemleri ihalenin fehsi yönünden değildei Avukatlık ücreti yönünden, Sulh Hukuk Mahkemesi ihalenin feshine karar verdi ise, ihale alıcılarına paralarını iade eder, tekrar satış talep edilmesini beklersin.
Tüm Çiçekleri Yok Edebilirsiniz Bayım, Ancak Baharın Gelişini Engelleyemezsiniz.