icraci meslektaşlarımıza atfen bir paylaşım

Başlatan By-leyl-i Lal, 19 Temmuz 2014, 00:24:10

« önceki - sonraki »
Öyle bir meslek seçtiniz ki kimse size gelipte bugün cok mutluyum bunun belgelenmesini istiyorum demeyecek.

Prof Dr Erdal ONAR
Gülüşlerim yüregimin sessiz cıglıklarının imzasıdır..Elinde ne varsa hayata dair,ötesi hiçbir şey ya da vesair...Hani demiş ya şair: Mutluluğu sende bulan senindir; ötesi misafir...
BY-KA-DE-ME

Hayatta ne kazandınız, ne kaybettiniz? Kaybettikleriniz kazandıklarınızdan fazla mı? Herzaman verdiğiniz kadar alabildiniz mi hayattan? Kaç kere "kazandım" deyip sevinç çığlıkları attınız ya da "bu defa da kaybettim" deyip gözyaşları arasında uğurladınız kaybettiklerinizi? Kaç defa "artık anlamı yok yaşamanın" deyip umutsuzluğa kapıldığınızda, ellerinizden tutp sizi mutlu edenleri gördünüz karşınızda?Çok uzakta değildir hiç unutmayın..Çıkıverir ummadığınız anda... Hayat herzaman adil davranmıyor. Verdiğin kadar alamıyorsun..Ya da bazen beklemediğin kadar fazlasını sunuyor ozaman mutluluk vuruyor yaşlı gözlere..Üzüntüden gözlere dolan yaşlar, sevinçle birlikte bir yıldız gibi parlıyor gözbebeklerimizde... Hayat hep iniş çıkışlarla doludur.Ben hep kaybediyorum yada hep kazanıyorum diyemem,ortalamaya bakmak lazım böyle durumlarda..benim ortalamam pek iyi sayılmaz aslında yani kaybeden taraf olmuşumdur hayatta genellikle ama biliyorum ki,flimin sonlarına doğru iyiler hep kazanır.... Bazı şeyleri kazanmak için yıllar, kaybetmek ise 1 dakikanızı alır.. Burda zor olan kaybetmemektir...Doğru olanda zoru başarmaktır.. Ve hep şunu söylerim ''yitirdiğin herşeyde kazandığın bişeyler var, kazandığın herşeyde de kaybettilerin'' Umarım hayatta kazandıklarınız kaybettilerinizden fazla olur....
Gülüşlerim yüregimin sessiz cıglıklarının imzasıdır..Elinde ne varsa hayata dair,ötesi hiçbir şey ya da vesair...Hani demiş ya şair: Mutluluğu sende bulan senindir; ötesi misafir...
BY-KA-DE-ME