yediemin başlangıç tarihi

Başlatan bodrumotopark, 21 Haziran 2016, 13:13:08

« önceki - sonraki »
B
sevgili dostlar
somut örnek vererek derdimi anlatmaya çalışacağım, konuya dair bilgisi yada örneği olanların paylaşmasını rica ederim.
15/01/2015 tarihinde bodrum vergi dairesinin yakalama kararına istinaden  kolluk kuvvetleri aracı trafikten men ederek otoparkımıza bir araç teslim etti. 04/09/2015 te de bodrum 1, icra başka bir alacak dosyasından fiili haciz yapıp aracı 14/3/2016 da sattı. 21 günlük süreden sonra yedieminlik ücret tarifesinin başlangıç tarihi olarak 04/09/2015 tarihin baz almıştır. yani aracın otoparka giriş tarihini yok saymıştır.
1) yedi eminlik başlangıç tarihi ne olmalıdır?
2) yedieminlik ücreti satış giderlerinden olduğu için bütün alacaklıların sorumluluğu varmı dır.?
3) sonradan gelen dosyanın yedieminliğini almayabilir miyiz.?

bilgilerinizi ve yaşadıklarınızı paylaşırsanız minnettar olurum.

B
yedi eminlik ücreti otoparka giriş tarihinden olmalıdır. aksi halde giriş tarihi ile fiili haciz tarihi arasında gün kadar hak kaybı yaşanır.

bence size hangi dosyadan yakalanıp getirtilirse o icra dosyasından almalısınız.
(:^_^:)

A
bilal müdürüm bende senin gibi düşünüyorum. mesela bende bir dosya var 2011 giriş araç üzerinde 5 farklı yakalama var ilkide vergi dairesi aracın satışı var ve yıl 2017? burada sadece benim dosyamdan fiili haciz tarihi 21/02/2017 dolayısıyla arada çok fark oluyor ama yapacak bişey yok bu hususta bir çok yargıtay kararı da var diye biliyorum yanlışmıyım?