Aile içi şiddet

Başlatan scorknocker, 29 Haziran 2021, 22:00:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

S
21 yaşında erkeğim. Çekirdek aileyiz. Annem ve kız kardeşim tarafından evimizde bu gün darp edildim. Üçümüz vardık. Annem her zaman olduğu gibi bir konuda tartışma çıkardı. Fiziksel kavga olunca kardeşim de annemin yanında dahil oldu.

Her şey kademe kademe oldu. Hakaret, tükürme ve kavgayla büyüdü. Hepsini önce kendisi yaptı. Artık usandığım için bende karşılık vermek zorunda kaldım, çünkü daha önce de bunlar oldu.  Gücüm yetebilir ama haklıyken haksız olmamak için sert olmadım. Hepimizin üzerinde sırıklar var sanırım. Ama. En çok zararı ben gördüm. Olay anının bir kısmını kameraya da aldım. Daha sonra gidip darp raporu aldım ayrıca kendisinin akıl sağlığından şüphe ettiğim için kaymakamlığa bununla ilgili dilekçe verdim.

Su an elimde şikayetçi olup olmama seçeneği var. Olayın dozunu karşı taraf arttırdı. Kavgayı annem başlattı. Olay evde oldu. Bana hakaret ettiğini ve üzerime yürüdüğünü gösteren kısa bir video var. Şikayetçi olursam haklı çıkma şansım var mı? Karşı taraf ne gibi cezalar alabilir? Ben ceza alır mıyım?