Malatya Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğü 2004

Başlatan Admin, 28 Eylül 2015, 21:44:49

« önceki - sonraki »
Kararın Çeşidi : 6.Daire Kararı
Kararın Konusu: Personel Mevzuatı ile İlgili Kararlar
Kararın Numarası : 11396
Kararın Tarihi : 17.10.2006

Malatya Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğü 2004

05.03.1964 tarih ve 439 sayılı "Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Yüksek ve Orta Dereceli Okullar Öğretmenleri İle İlkokul öğretmenlerinin Haftalık Ders Saatleri ve Ek Ders Ücretleri Hakkında Kanun"un Ek 1'inci maddesinde 04.04.1998 tarih ve 4359 sayılı Kanunun 7'nci maddesi ile yapılan değişiklikle, Eğitim Öğretim Hizmetleri sınıfı dahilindeki ilköğretim müfettişleri ve yardımcılarına da ek ders ücreti ödeneceği belirtilerek, 98/12120 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Esaslar çerçevesinde; inceleme araştırma, planlama, yönetim, eğitim ve öğretim gibi görevlerinden haftada 15 saati yönetim görevi sayılarak ek ders ücreti ödenebileceği, öngörülmüştür.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4359 sayılı Kanun ile değişik 36'ncı maddesine göre; ilköğretim müfettişleri ile yardımcılarının öğretmenlerle birlikte Eğitim-Öğretim Hizmetleri Sınıfında yer alıyor olması ve yukarıda mezkur 439 sayılı Kanunun 4359 sayılı Kanun ile değişik ek ikinci maddesi gereğince ek ders ücretinden yararlandırılacaklarının belirtilmiş bulunması, 657 sayılı Kanunun 176'ncı maddesinin 2'nci fıkrasının (c) bendinde ek ders ücretlerinin alanlarında yüksek lisans yapmış öğretmenlere % 25 fazlası, alanlarında doktora yapmış öğretmenlere ise %40 fazlası ile ödeneceğinin hükme bağlanmış olması karşısında; İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli ilköğretim müfettişlerinden master ve doktora derecesi almış olanlara normal ders ücretinin ilgilisine göre %25 veya %40 fazlasıyla ödenmesinde mevzuata aykırılık bulunmadığına,
Hepsihukuk: Mobil Hesapmatik
Ödeme ve masraf girişleri ile kademeli borç hesabı, Faizli/faizsiz taahhüt hazırlama, Vekalet ücreti, Yediemin ücreti, Brütten nete çevirme, Kıdem ve ihbar tazminatı hesabı vb.