Geriye dönük aile yardımı kararı

Başlatan Özgür KOCA, 26 Aralık 2014, 09:24:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eşinin çalışmadığı dönem için aile yardımı ödeneğinin geriye dönük olarak verilmesini talep eden bir memur, açtığı davayı kazandı.

Bir memur üyemiz, http://www.memurlar.net/haber/408846/ adresindeki haberi emsal göstererek, eşinin çalışmadığı aylar için geriye dönük aile yardımı ödeneğini talebinde bulunmuş ancak bu talebi idarece reddedilmiştir.

Memur arkadaşımız bunun üzerine dava açmıştır. Mahkeme, geriye dönük aile yardımıödeneğinin verilmesine karar vermiştir.

İŞTE 2. EMSAL KARAR

Hepsihukuk: Mobil Hesapmatik: Profesyonel hesaplamalar ve içtihat programı

İcra HesapMax: Masaüstü Bilgisayarlar için Hesap Programı

ben aynı durumda idim, idare verilemeyeceğini söyedi ancak ret cevabı vermedi, dava açacağımı söyledim, 60 günlük süre içerisinde cevap vermeyelim sen dava aç dediler. daha sonra bakanlık Strateji Geliştirme Başkanlığına da ödenip ödenmeyeceğine ilişkin yazı yazdılar, bakanlık ödenmesi uygundur deyince ödediler.

M
sayın icracı bende geriye dönük çocuk yardımı talep ettim idare olmaz dedi siz hangi bakanlıktasınız o sizin için yazılan bakanlığın olumlu ödenebilir yazısının bir örneğini bana gönderebilirmisiniz? olmazsa dava açmayı düşünüyorum da teşekkürler fatihyazan@hotmail.com bu adrese mail atarsanız sevinirim yada 5324184137 telefonuma whatsapp dan da gönderebilirsiniz sağolun