Cahilliğimi mazur görün lütfen

Başlatan ahmetyesevi, 26 Mayıs 2017, 13:11:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

A
Cahilliğimi mazur görün. Bi konu hakkında yardım almak istiyorum. Mahkeme konularında çok cahiliz maalesef. Hiç mahkemelerde bulunmadık o yüzden bilgimiz yok. Teyzemi 2 yıl önce telefon ile kendilerini polis olarak tanıtıp bankadaki parasını çekip almışlar. mahkeme devam ediyor. 1 ay sonrası için teyzemi müşteki, eşini de tanık olarak mahkeme duruşmaya çağırdı. Teyzem ve eşi yaşlı insanlar ve açıkçası çekiniyorlar. İddianemeyi okudum sanırım bir sanık yakalanmış. İddaaları reddetmiş. Savcı sanığı suçlu olarak görmüş sanırım. Ona benzer şeyler yazıyordu. Açıkçası teyzem ve eşi mahkemede kendilerinin nasıl davranması gerektiğini bilmiyorlar ve çekiniyorlar. Hakim bunlara soru soracak mı? bişey anlattıracak mı? sonucunda ne olacak? vs. Mahkeme ortamı ve teyzemlerin yapması gerekenler hakkında bişeyler tavsiye edebilir misiniz? (bu arada avukatımız yok.)

Teyzeniz duruşma saatinde mahkeme salonu önünde hazır olsun. Mübaşir zaten salonda oturacağı yeri gösterir. Beyanının alınma sırası kendisine geldiğinde ise hâkim kendisinden olayı anlatmasını isteyecektir. Ekstra bir şey olduğunda ise teyzenize sorular yönelteceklerdir. Mahkemeye karşı saygısız bir davranışta bulunmadıkça hiç bir sorun olmaz. Çekinecek veya korkacak bir şey yok. Geçmiş olsun...