BY-KA-DE-ME

Başlatan By-leyl-i Lal, 17 Temmuz 2014, 13:26:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ne ölüm, ne de hayat! Hiçbiri kovalamıyor beni rüyalarımda.. Hiçbirinin eli bana değmiyor.. Çünkü ellerim ceplerimde hiç olmadıkları kadar.. Varlığıma nedensizlikten delirdim ben.. Hiçbir nedeni kendime yakıştıramadığımdan.. Hepsini giydim.. Hiçbiri olmadı.. Hepsi dar geldi.. İnansaydım herhangi birine, uğruna gerekirse dünyayı kan gölüne çevirirdim.. Okyanuslar kırmızı olurdu.. Pıhtılaşmış kanlardan siyah dağlar yükselirdi.. Ama inanamadım.. Bir türlü inanamadım.. Bütün hayat bir illüzyon..

Hakan Günday - Kinyas ve Kayra

Gülüşlerim yüregimin sessiz cıglıklarının imzasıdır..Elinde ne varsa hayata dair,ötesi hiçbir şey ya da vesair...Hani demiş ya şair: Mutluluğu sende bulan senindir; ötesi misafir...
BY-KA-DE-ME

A
Paylaşım için teşekkürler.

S
Paylaşım için teşekkürler.

Alıntı yapılan: By-leyl-i Lal - 17 Temmuz 2014, 13:26:29
Ne ölüm, ne de hayat! Hiçbiri kovalamıyor beni rüyalarımda.. Hiçbirinin eli bana değmiyor.. Çünkü ellerim ceplerimde hiç olmadıkları kadar.. Varlığıma nedensizlikten delirdim ben.. Hiçbir nedeni kendime yakıştıramadığımdan.. Hepsini giydim.. Hiçbiri olmadı.. Hepsi dar geldi.. İnansaydım herhangi birine, uğruna gerekirse dünyayı kan gölüne çevirirdim.. Okyanuslar kırmızı olurdu.. Pıhtılaşmış kanlardan siyah dağlar yükselirdi.. Ama inanamadım.. Bir türlü inanamadım.. Bütün hayat bir illüzyon..

Hakan Günday - Kinyas ve Kayra

İnsanın mutlaka bir hedefe ihtiyacı var bu hayatta, aksi takdirde ipi kopmuş uçurtma gibi döner durur, sonunda da kaybolur. Herkes tutunacak bir dal, bir amaç bulmalı. Yoksa bile yaratmalı. Yirmili yaşlarımın başlarında ben de böyleydim. Askerlikten dönmüştüm ve ne yaparsam yapayım yaşamaya değer bir şey bulamıyordum. Birçok işe girdim çıktım, birçok kızla konuştum ama hiçbiri sarmadı. İçim içimi yiyordu, canıma kıyacak noktaya gelmiştim. Şimdiki eşimle tanıştım sonra. Bana hayata tutunmak için pek çok neden verdi. Bir iş buldum, çalışmaya başladım, hayatımı düzene soktum. Sıkı çalışmak da önce bir ev, araba, sonra yaz tatillerini geçirmek için Yunanistan'da villa satın almak, yelkenli satın almak, en güzel giysilere sarınmak şeklinde meyvelerini verdi. Sakın ola hayattan vazgeçmeyin, tutunacak bir dal elbet bulunur.