İlamlı İcra Başvurusu

Başlatan Kerem, 19 Ağustos 2023, 17:55:27

« önceki - sonraki »
Merhabalar, öncelikli olarak konuyu yanlış yere açtıysam kusuruma bakmayın.

2021 yılında x firmasının termal tesisleri ile ilgili bir tanıtımında gaza gelip üyelik başvurusu yaptım. Senet ile ödemeye başladık ama ilk senetler ödemeden sonra geç teslim edilince rahatsız oldum ve iptal istedim. Telefon ve mail ile görüşmelerime üyeliğin iptalinin mümkün olmadığı söylendi. Sonrasıda bulunduğum ilin tüketici hakem heyetine sözleşme ile ilgili tüm evrakları yollayarak başvuru yaptım. Hakem heyeti yatırılan paranın ve kıymetli evrakların iadesi şeklinde lehine karar çıkardı. Fakat firma bu karara rağmen evrakları yollamadı ve para iadesini yapmadı.

Hakem heyetinin kararına itiraz süresini bekledim ve karşı taraf itiraz etmediği için ilamlı icra başvuru yaptım. Banka hesapları hariç(hangi bankayı kullandıklarını bilmediğim için) tüm taşınmazlara işlem yaptırdım ama bugüne kadar gelen bişey olmadı.

Sadece bu süreçte telefonla konuşmam sonrasında evrakları iade edeceklerini söylediler ve bana bir fesih sözleşmesi yolladılar. Tüm haklarımdan vazgeçmem ile ilgili yazan iki maddeden dolayı kabul etmedim. Bu adamların bu şekilde karaktersizlik yapacaklarını kestiremediğim için avukata gitmedim ve içerdeki parayı sabit bıraktım.

Şimdi geleyim soruma, "içerdeki param 1600 tl zaten çerez oldu gitti, dosya masrafınında çok çıkacağını sanmıyorum" deyip evrakı imzalayıp senetlerimi kurtarayım yoksa devam mı edeyim. Devam edersem ne yapmalıyım?

Yanlış bir foruma konu açtım sanırım. Burada sorumu cevaplayacak bilgide kimse yok gibi. Konumu silebilirsiniz.