SİGORTASİZ CALİSTİGİM İS YERİ KAPANDİ AMA BEN DAVA ACMAK İSTİYORUM

Başlatan Berkaync, 12 Mart 2019, 19:37:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

B
Merhaba saygı değer ağabeylerim,

Ben 2014-2016 yılları arasında bir firmada teknisyen olarak sigortasız bir şekilde çalışıyordum. Haftanın 7 günü hiç izin kullanmadan ve mesai ücreti almaksizin( yıllık izin resmi tatiller ekstra mesailer ).

Bu iş yeri 2016 yılında Firma değişikliği yaptığında sigorta girişimiz yapıldı falan ilk firma kapandı ikinci firmadan devam ediyor halen

Fakat benim sigorta kaydım yok iş yeri bayi değişikligi yaptı. Ben iş yerinden 2017 yılında ayrıldım.

İçeride bir maaş alacağım
Yıllık izinlerin
Ekstra mesailerim
resmi tatil ücretlerin
Pazar günü mesailerim hepsi kaldi

Elimde bu iş yerinde sigortasız çalıştığım dönemleri kanıtlamak için sadece iş yerinde çalışırken çekilmiş fotoğraflar ve hizmet verdiğim müşterilerin şahitlikleri var

Arabulucu da anlaşma saglayamadik şimdi dava açmayı düşünüyorum sizce olumlu sonuç alabilir miyim

2014 Şubat ve 2016 Kasım ayları arası sigortasız çalıştım mesai saatlerimiz sabah 08:30 akşam 20:00 minimum saatler

Elimde evrak yok fakat bağlı olduğumuz firma içerisinde bulunan teknik servis formları üyelik sözleşmelerinin hepsinde benim teknisyen kodum ve imzam var

Bana yardımcı olur musunuz olumlu bir dava sonucu ile karşılaşır mıyım

M
kardeşim dava sonucunu kimse sana sağlayamaz ki ? sana yapabileceğimiz tek tavsiye iş hukuku ve davaları konusunda uzman bir avukat tutman olacaktır. Grift bir şey. Şahitler, fotoğraflar, tanıklar, beyanlar vs. vs. Sonuçta ne çıkacak? davada kim ne söyleyecek ? karşı tarafın yazısı/talebi/beyanı ne olacak? Kestirmek güç.

Sadece işinin ehli birini bulman ve işini de en az onun kadar takip etmen. Kal sağlıcakla...