Araç satısında vekalet verdim fakat satıs vekaletı vermedım ustune aldı dolandırıldım ?

Başlatan m.ipek7708, 22 Ocak 2017, 13:37:10

« önceki - sonraki »
M
selamun aleykum arkadaslar benım aracım vardi 2015 e 180 170 bin liraya sattım aracımı 105 nakit aldım 65 bin lirasini cek aldım arkadas a guvenmedım fakat bana dediki aracı satın alan şahıs bana vekalet ver ama satıs yetkısı verme dedi cek tahsılatını yapınca onaylarsın dedı bizde notere sorduk yalova merkez noterine noterdekı arkadas dediki aracın satısı benım ustuneydi vekalet verdım fakat verdıgım vekalette noterın bana dedigi kadarıyla kesınlıkle verdıgım vekaletle benım onayım olmadan kesınlıkle sordurma hakkına dahı sahıp deıl satın alma devır felan kesınlıkle yetkısı yokdu fakat dolandırıcı şahıs ertesi gün izmir notere gitmiş ve noterden nasıl olduysa aracımın satışını almış ve 65 bin liralık çek i karşılıksız çıkmışdır buna hukuksal yoldan ne yapabılırız notere dava acsak sonucları nasıl olur sonuc alabılırmıyız hacize gittik hacizde birşeyi yokdu bütün suclu noter acaba noterle ortakmı calısdı dıyoruz biz bir bilgisi olan varsa allah rızası ıcın yardımcı olursa numaram 0530 315 08 96