Yargıtay Ceza Daireleri Kararları ? Re: HAGB KARARI, YASADAKİ DEĞİŞİKLİKLE UYGULAMA ŞEKLİ, CMK 231/8--2. DEFADA UYGULAMA

Başlatan İçtihat, 15 Aralık 2019, 10:34:10

« önceki - sonraki »
Yargıtay Ceza Daireleri Kararları ? Re: HAGB KARARI, YASADAKİ DEĞİŞİKLİKLE UYGULAMA ŞEKLİ, CMK 231/8--2. DEFADA UYGULAMA

Benimde konuyla ilgili bir sorum olacak.

Sözkonusu yasa yürürlüğe girmeden yani 28.06.2014 öncesi ilk suçumu işledim ve yine bu tarih öncesi yargılandım HAGB aldım ve HAGB kesinleşti, bu yasa yürürlüğe girdikten sonrada ikinci suçumu işledim hakim bu sefer 5 yıllık denetim süresi içinde olduğumdan HAGB vermedi para cezası verdi bu para cezasıyla HAGB de bozuldu eski suç dosyam açıldı.

Şimdi bu düzenlemeye göre benimde ikinci kez HAGB almam gerekmezmiydi?
Evet denetim süresi içersin de ikinci suçu işlemeyeceksiniz bu ihlal olur, eğer ilk suçun HAGB kararını kazasız belasın bitirmiş olsa idiniz, ikinci işlediğiniz bu suçtan da HAGB kararını tekrar ala bilirdiniz, bu yasa 2014 yılında bir değişikliliğe uğradı, onun için bu yıldan sonra işlenen suçlarda sadece bir kara HAGB kararı verilecek , Siz 2014 yılında almış olduğunuz HAGB ertelemesini ikinci suçla ihlal ettiğiniz için tekrar HAGB verilmediği bundan.

? 29 Ağu 2019 08:02

Source: Yargıtay Ceza Daireleri Kararları ? Re: HAGB KARARI, YASADAKİ DEĞİŞİKLİKLE UYGULAMA ŞEKLİ, CMK 231/8--2. DEFADA UYGULAMA