Sayıştay Daire Kararları ? Malatya Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğü 2004

Başlatan İçtihat, 15 Aralık 2019, 15:07:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sayıştay Daire Kararları ? Malatya Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğü 2004

Kararın Çeşidi : 6.Daire Kararı
Kararın Konusu: Personel Mevzuatı ile İlgili Kararlar
Kararın Numarası : 11396
Kararın Tarihi : 17.10.2006

Malatya Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğü 2004

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen ve Yöneticilerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Esasların ?Ek Ders Görevi? başlıklı 6?ncı maddesinin son fıkrasında;

?Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri ile bölüm, atölye ve laboratuvar şefliği görevi verilen öğretmenler hariç olmak üzere, örgün eğitim kurumlarında sınıf veya şube sorumluluğu verilen öğretmenlerin bu sınıf veya şubedeki öğrencilerin sağlık, sosyal ve kişilik hizmetleri ile diğer iş ve işlemlerine yönelik görevlerinin haftada 2 saati ek ders görevinden sayılır. Bu dersler ders dağıtım çizelgesinde "Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri" adıyla gösterilir ve haftada azami okutabilecekleri ek ders saatleri içinde verilir." hükmü yer almaktadır.

Söz konusu hükme göre, anaokulu ve sınıf öğretmenleri ile bölüm, atölye ve laboratuar şefliği görevi verilen öğretmenlere sınıf veya şube sorumluluğu nedeniyle kendilerine ?Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri? adıyla haftada 2 saat ek ders ücreti ödenmesi mümkün değildir.

Yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda, Endüstri Meslek Lisesi'nde kendilerine bölüm şefliği görevi verilen öğretmenlere ayrıca sınıf veya şube sorumluluğu nedeniyle ?Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri? adıyla ek ders ücreti ödenmesinin mevzuata aykırı olduğuna,

İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen inspector ? 26 Oca 2015 16:45

Source: Sayıştay Daire Kararları ? Malatya Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğü 2004